Skatīt ziņas tikai par Naktsmītnēm Ceļojumiem Profesionālās

Profesionālie jaunumi

Šī gada 30. maijā no plkst. 11:00 līdz 13:00 platformā Zoom norisināsies seminārs "Zaļie un digitālie risinājumi uzņēmējdarbībā", ko organizē Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs". Semināra mērķis ir veicināt tūrisma nozares uzņēmumu digitalizāciju un ilgtspējīgu attīstību, piedāvājot inovatīvus risinājumus un praktisku atbalstu. Seminārā uzstāsies vadošie pētnieki un nozares speciālisti, kas dalīsies ar savu pieredzi un zināšanām, kā arī sniegs ieskatu aktuālajās projekta CROSS-RE-TOUR aktivitātēs. Pievienojieties, lai uzzinātu vairāk par iespējām, ko sniedz digitalizācija un ilgtspējīgas attīstības modeļi!

>>> PROGRAMMA   

Reģistrācija semināram līdz 28. maijam, aizpildot reģistrācijas anketu: https://forms.gle/bYzU4eH1nXT6QRmT9

   



11. maijā pulcējamies Restorānā Neptūns, kur spriedām par Jūrtakas un Mežtakas (un citu gartaku) brīvprātīgo kustības un Kājāmgājēju kluba izveidi. Šāda prakse ir jau sena un ierasta pasaules gartakās, kuras ir dibinātas pagājušā gadsimtā un jau nosvinējušas savas piecdesmitgades un ilgāku pastāvēšanas laiku. Pēc tikšanās "Neptūna" kempingā apēdām neticami garšīgo Daces Dinsdorfas sarūpēto skābeņu zupu, noklausījāmies Agneses Balandiņas stāstījumu par Ķemeru Nacionālo parku, pavērojām putnus Starpiņupes grīvā un devāmies tālāk pārgājienā līdz Klapkalnciemam. Nākamie darbi - sagatavosim "Brīvprātīgo" sadaļu Jūrtakas un Mežtakas mājaslapās, kā arī ķersimies pie kluba izveides, ko apņēmās koordinēt Aija Neilande no Kurzemes plānošanas reģiona.

>>> Prezentācija: Jūrtakas un Mežtakas voluntieru (brīvprātīgo) kustības veidošana
>>> Foto galerija


Pārgājienu aktīvās sezonas jaunumi:
●    Zīmei „Gājējam draudzīgs” pievienojas jaunas vietas, 
●    Mežtakas turpinājums Polijā, 
●    Brīvprātīgo kustības izveides pasākums 11.maijā

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


25. maijā Kalnciema kvartālā paralēli iknedēļas Latvijas zemnieku un amatnieku tirgum notiks sidra tirgus. Pirmo reizi šeit varēs nobaudīt tik plašu īsto ābolu jeb amata (craft) sidru klāstu un izvēlēties savu iecienītāko no Latvijas, bet salīdzināt tos arī ar Igaunijas, Lietuvas, Anglijas, Francijas sidriem.

Pavadi sestdienu kopā ar amata sidru!
Dzirkstošais, aromātiskais, no Latvijas ābeļdārzos augušiem āboliem darītais sidrs nāk uz Kalnciema kvartāla tirgu, lai iepazītos ar savu cienītāju. Vienpadsmit Latvijas sidrdari 25. maijā no plkst. 10:00 līdz 16:00 stāstīs, rādīs, dos nogaršot un tirgos savus labākos sidrus. Nobaudāmi būs gan saldie, gan pussaldie, gan sausie, gan bezalkoholiskie sidri, gan sidri ar dažādām papildu garšām – upeņu, apiņu, aroniju, un citām. 
Savus amata (craft) sidrus, kas darīti no Latvijas ābeļdārzu āboliem, tirgos sidra darītava Abuls, Herbsts, Tālavas sidrs, Mūrbūdu sidrs, Mr. Plūme sidra darītava, Sabiles sidrs, Abavas vīna darītava, Turkalnes muiža, vīna darītava Lauskis, SIA Pienjāņi un Ezera sidrs. Īpašie viesi – Jaanihanso ciderhouse un Tori Siidritalu no Igaunijas.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


18. aprīlī Londonā - Latvijas vēstniecībā Apvienotajā Karalistē, sadarbībā ar LIAA Tūrisma departamentu, organizējām semināru-prezentāciju, lai iepazīstinātu ar mūsu dabas tūrisma piedāvājumu - Baltic Nature Tourism. Semināru apmeklēja vairāk kā 40 tūroperatoru un mediju pārstāvji, kas specializējušies dabas tūrismā, ar īpašu interesi par Baltijas valstīm. Šajā reizē spilgtākās interešu tēmas bija Latvijas dabas ainava, dabas aizsniedzamība un iespējas nokļūt no pilsētas laukos, dabas tūrisma aktivitāšu daudzveidība, īpaši – dabas takas un pārgājieni purva kurpēs, putnu vērošana, ūdens aktivitātes, velobraucieni, savvaļas daba, un “coolcations” – brīvdienu ceļojums kā glābiņš no vasaras karstuma.

>>> Prezentācija: Asnāte Ziemele, LLTA "Lauku ceļotājs"

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Zaļais Sertifikāts ir vides kvalitātes zīme, kas jau vairāk kā 20 gadus tiek piešķirta tūrisma uzņēmumiem laukos. Tā apliecina, ka uzņēmums ievēro videi draudzīgas saimniekošanas principus, saudzē resursus, veido videi un vietējai kopienai draudzīgu tūrisma piedāvājumu, un vienlaicīgi – piedāvā ērtu un patīkamu atpūtu viesiem. Šobrīd Latvijā ir vairāk kā 100 Zaļā Sertifikāta saimniecību. Visi Zaļā Sertifikāta uzņēmumi skatāmi vietnē Zaļās brīvdienas. Uzņēmēji aicināti pieteikties šovasar un rudenī plānotajai apsekošanai, lai iegūtu Zaļo Sertifikātu savam uzņēmumam.

Aicinām pieteikties līdz šī gada 1. jūnijam, sūtot savu pieteikumu uz e – pastu juris@celotajs.lv.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Jau gadiem tūrisma uzņēmējiem Latvijā ir jākonkurē ar valsts un pašvaldību dibinātiem "uzņēmumiem" - viesnīcām, atpūtas kompleksiem, kempingiem, konferenču centriem un pat spa un restorāniem... Jākonkurē arī ar valsts augstskolu un tehnikumu natsmītnēm, kur nereti vien cena par nakšņošanu ir šķietami zemāka. Protams, šo iestāžu pārvaldītāji to it nekādi neuzskata par konkurences pārkāpumu un kropļošanu. 

Kamēr publiskais sektors nesaprot, ka uzņēmēji ir tie, kas uztur pašvaldību, bet tikai domā kā savā krēslā kaut ko nopelnīt, tad uzņēmējiem, kas blakus cīnās, ir smagi un tie agrāk vai vēlāk no turienes aizies.

Paldies ziņu aģentūras LETA žurnālistei Laumai Marendai Niedrītei par nozares problēmas aktualizēšanu veidojot šo rakstu.

Pilnu rakstu iespējams lasīt bauskasdzive.lv: https://bauskasdzive.lv/latvija-un-pasaule/valsts-un-pasvaldibu-pedas-nospiedums-regionu-turisma-biznesa/


Kopā ar pārstāvjiem no “Lauku ceļotāja“ valdes, tikāmies ar VID, lai pārrunatu nodokļu punktus, kas šobrīd uzņēmējiet traucē lauku tūrisma darbībā. Pēc tikšanās apkopojām esošo situāciju pēc VID ieteikumiem, kas, mūsuprāt, nav viegli izpildāmi. Tāpēc nosūtījām vēstuli politikas veidotājiem - Finanšu, Zemkopības, Ekonomikas ministrijām un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai ar priekšlikumiem, kas būtu jāmaina, lai nodokļu sistēma būtu konkurētspējīga ar citām ES valstīm un ļautu strādāt uzņēmējiem laukos, īpaši vismazākajiem.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Suiti ir viena no krāšņākajām un savdabīgākajām kultūras tradīcijām bagātākajām kopienām ne tikai Kurzemē, bet arī visā Latvijā. Kā apliecinājums tam ir 2009. gada 1. oktobrī Suitu kultūrtelpas iekļaušana UNESCO Pasaules Nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā, kam nepieciešama neatliekama glābšana. Suitu kultūrtelpa ir iekļauta arī Latvijas Kultūras kanonu tautas tradīciju sarakstā. Izpausmes, kas raksturo suitu nemateriālās kultūras mantojumu, ir tradicionālie svētki, tautas parašas, mutvārdu tradīcija, tradicionālās dziedāšanas un muzicēšanas prasmes, tradicionālā tautas tērpa darināšana un ēdiena gatavošanas tradīcijas.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Aicinām piedalīties pasākumā, kas iezīmēs jaunu pavērsienu Baltijas sidra attīstībā. Trīs dienu programma piedāvā jaunas zināšanas profesionāļiem un sidra svētkus visiem. Apmācību (klātienē) vadīs Gabe Cook, neatkarīgs pasaules mēroga sidra eksperts no Apvienotās Karalistes, ar 15 gadu pieredzi, sidra zinātāju pasaulē pazīstams kā “Sidrologs” www.theciderologist.com; IG @ciderlogist.

Programmā:

  • 23. maijs, 2024 / bārs "Sidrērija", Peldu iela 24, Rīga / Apmācības: Sertifikāts “Sidra Zinātājs / Cider Guide”.
  • 24. maijs, 2024 / bārs "Sidrērija", Peldu iela 24, Rīga / Darbseminārs Zīmols “Baltijas Sidrs”.
  • 25. maijs, 2024 / Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35, Rīga / Sidra tirgus.

>>> Pilna pasākuma programma un sīkāka informācija (PDF)

Aicināti piedalīties sidrdari, bārmeņi, dzērienu someljē/pomeljē, dzērienu pārdevēji vairumtirdzniecībā un mazumtirdzniecībā, dzērienu eksportētāji, viesmīlības nozares pārstāvji, sidra entuziasti un interesenti.

Registrācija līdz 25. aprīlim: https://forms.gle/uNaCL1MLdhi7VBa27.

Informācija par pieteikšanos un dalību pasākumos: anna@celotajs.lv; +371 22495916.